Muž si vybral z bankomatu 50 tisíc. Platební karta však nebyla jeho

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Pražští policisté hledají muže, který se dopustil několika neoprávněných výběrů z bankomatu. Podezřelý si přišel na padesát tisíc korun. K události došlo podle policejní mluvčí Martiny Špryslové na konci května.

„Poškozené po nákupu v obchodě v Praze 8 někdo zřejmě odcizil peněženku a ona to zjistila až poté, co jí v internetovém bankovnictví vybíhaly platby, které neprováděla. V tu chvíli celou věc nahlásila na policejní stanici. Celková částka neoprávněných výběrů z platební karty vyšplhala na bezmála padesát tisíc korun,“ sdělila ve zprávě pro novináře Špryslová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté zajistili fotografie, kde je vidět podezřelý při výběru z bankomatu. Muž je ve věku kolem 60 let, má štíhlou postavu a vyhublý obličej se šedivým strništěm na tvářích. Na sobě měl šedou čepici bekovku, modrou džínovou bundu, bílé triko a na krku řetěz z bílého kovu.

„Pokud ho poznáváte, kontaktujte prosím linku 158,“ vyzvala veřejnost Špryslová a dodala, že policie případ prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což podezřelému hrozí až dva roky za mřížemi.