VIDEO: Zdrogovaný řidič se dvěma zákazy řízení ujížděl na kradené motorce policii, nakonec havaroval

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Muž pod vlivem drog a se zákazem řízení se projížděl v pražských Vršovicích na kradené motorce. Policisté ho chtěli zkontrolovat, on však nerespektoval výzvu k zastavení a začal ujíždět. Zběsilá jízda skončila na chodníku, kde havaroval.

Policisté si motorkáře všimli ve středu v půl jedenácté večer ve Vršovické ulici v Praze 10. Chtěli řidiče zkontrolovat, ten však místo zastavení šlápl na plyn a začal ujíždět. Honička však brzy skončila. Motorkář vjel do protisměru, a pak na chodník. Tady spadl z motorky a utekl do blízkého křoví. Odtud ho policisté okamžitě vytáhli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Šestatřicetiletý motorkář měl pádný důvod k útěku. Policejní evidence ukázaly, že měl již druhý zákaz řízení, po motorce je vyhlášeno celostátní pátrání a registrační značka k ní nepatří. Muž měl navíc pozitivní test na drogy.

„V současné době je muž podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi,“ sdělila k případu policejní mluvčí Martina Špryslová.

Motorka byla ukradena v červenci v Praze 10 a bude předána svému majiteli.