Marie Rottrová to rozjede v O2 aréně. Velkolepá oslava první dámy soulu

Legenda přichází a chtěla by vám říct JEDNO VELKÉ DĚKUJI. Marie Rottrová oslaví své 82. narozeniny velkolepým galakoncertem. A stejně jako jejím hitům, ani Marii Rottrové (81) čas nic na její oblibě a přitažlivosti neubral. 

Speciální velkorysá scéna, na které slavnou zpěvačku doprovodí kromě kapely i symfonický orchestr, bude zážitkem pro všechny generace jejích fanoušků. Představte si Lásko voníš deštěm, Skořápky ořechů, Večerem zhýčkaná, S tím bláznem si nic nezačínej nebo Zřejmě letos nikde nejsou kytky a další její největší hity v pompézních, ale často i velmi intimních kulisách.

Špatná kádrový profil

Pro všechny své fanoušky je Marie Rottrová nezpochybnitelnou první dámou naší soulové populární hudby i charismatickou ženou, které by její věk sotva kdo hádal! Marie Rottrová, tehdy ještě Rotterová, pochází z hudebnické rodiny. Její matka byla v domácnosti, později pracovala jako vychovatelka ve školní družině. K tomu zpívala v Hrušově kostelním sboru a byla subretou amatérské operety. Její muž, byl o třiadvacet let starší než ona, byl hudebním skladatelem a také sbormistrem a varhaníkem v římskokatolickém kostele Františka z Assisi. Bylo tedy samozřejmé, že se jejich dcera od mládí učila hrát na klavír. Jelikož byla ve škole klasickým šprtem, přihlásila se na střední pedagogickou školu. Pro špatný kádrový profil ji ale nevzali.

Objevili ji na večírku

Nakonec vystudovala jedenáctiletku v Bohumíně, což je dnešní gymnázium. A právě tam začala se školní kapelou zpívat písničky k tanci. Když v roce 1960 odmaturovala, hlásila se na práva v Praze, ale opět nebyla pro svůj původ přijata. Po maturitě tedy začala pracovat jako úřednice ostravské pobočky Československé státní spořitelny. Jí ale mnohem víc zajímal swing, Orchestr Gustava Broma a zejména zpěvačka Jarmila Veselá (†84). Na jednom z večírků spořitelny si jejího zpěvu všiml konferenciér čajů o páté, na nichž účinkoval Oktet při dole Hlubina, vedený Břetislavem Pěchníkem (†88). Rottrovou přizvali, aby s nimi zpívala a jí se spolupráce se swingovou kapelou, hrající Glenna Millera, moc líbila. Začala s nimi tedy vystupovat na nedělních čajích.

Osudový muž

Asi po roce spolupráce se do kapely v roce 1962 vrátil z vojny Pěchníkův bratranec. Jmenoval se Vlastimil Kučaj (†56). Kučajovo hudební cítění bylo poněkud modernější. Hodně poslouchal Radio Luxembourg a oblíbil si Ray Charlese (†73). V té době jej s Marií pojilo už mnohem víc než jen hudební cítění. Vzali se a z Oktetu sami odešli.  Kučaj byl výborný muzikant, ale Marii prý okouzlil hlavně tím, že létal. Na vojně byl u letců a nějaký čas pokračoval i ve Svazarmu. V roce 1963 se jim narodil syn Martin (60), který pak po dvaceti letech založil skupinu Tabu, a o dva roky později další muzikant Vít (58).

Odmítaná láska

V posledních letech prožívá Marie Rottrová (81) menší návrat a žije konečně velmi spokojený partnerský život s mladším manželem podnikatelem Milanem Říhou (66) v domku v Kolovratech u Prahy. Ve volných chvílích ráda plave a chodí na dlouhé procházky se psem a miluje domácí práce, zejména vaření. Velkou radost má i z vnoučat.