Oslava stoletého vysílání: Český rozhlas otevírá své dveře

Foto: Andrea Filičková, Český rozhlas

PRAHA – Již dlouhých 101 let od zahájení pravidelného vysílání slaví letos Český rozhlas, který zve zájemce na Den otevřených dveří. Ten se koná v sobotu 18. května  na pražských Vinohradech, kde se návštěvníci podívají pod pokličku rozhlasového vysílání a setkají se s oblíbenými moderátory.

Den začne v 9 hodin ránokomentovanou prohlídkou rozhlasového komplexu, kde se návštěvníci dozvědí zajímavosti z technického zákulisí a distribuce signálu, bez kterých by vysílání, tak jak je zná laická veřejnost, nebylo možné. Prohlídka povede až do historické budovy na Vinohradské 12, kde bude připraven doprovodný program jak stanic, tak i útvarů Českého rozhlasu. Návštěvníci se mohou těšit na setkání s týmy Zpravodajství Českého rozhlasu, stanice Radiožurnál, Plus a Radiožurnál Sport, stejně jako na interakci s redaktory zpravodajského webu iRozhlas a podcastu Vinohradská 12.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Galerie Vinohradská 12 otevře své dveře s výstavou obrazů Viktora Preisse, zatímco v Radiocafé si budete moci vychutnat živé vysílání stanice Pohoda. Pro děti a rodiny bude připraven Tobogán s Alešem Cibulkou ve Studiu 1. Před budovou na Vinohradské třídě vás čeká mobilní studio Radiožurnálu a odpoledne můžete navštívit Studio 1 nebo zasedací místnost na Římské 13, kde na vás čekají další ukázky práce zpravodajských stanic.