BENTELER Automotive Chrastava slaví 20 let

CHRASTAVA –  BENTELER Automotive v Chrastavě slaví své 20. výročí. Závod o rozloze 41 000 m2 dodává lakované a nelakované komponenty téměř všem hlavním výrobcům automobilů. Lakované komponenty zajišťují delší životnost a šetří zákazníkům čas a procesní kroky při konečné montáži. V průběhu posledních 20let pokryla jeho lakovací linka 23,5 milionů m2 kovu – dost na pokrytí celého Slovinska.

Závod je obzvláště hrdý na svoje zaměstnance. „Mnoho z našich 690 zaměstnanců zde pracuje od samotného otevření závodu v roce 1999.“, vysvětluje vedoucí závodu Aleš Veselý. „Toto je pro nás jasný důkaz, že BENTELER je dobrý zaměstnavatel.“, dodává. Závod také spolupracuje s technickými školami v regionu. Nabízíme studentům pracovní zkušenosti na pozicích jako jsou nástrojaři nebo obráběči. 

Globální přítomnost, lokální podpora

Závod Chrastava ukazuje lokální podporu BENTELERU – to znamená být co nejblíže svým obchodním partnerům. Nejen z hlediska geografické blízkosti, ale také strategicky. To zajišťuje, že zákazníci získají nejlepší možnou podporu na místě. „Ať jsou naši zákazníci kdekoli, jsme tu pro ně.“, říká Bertrand Faulconnier, výkonný viceprezident pro region Severní a východní Evropy společnosti BENTELER Automotive. „Gratulujeme závodu Chrastava k jeho 20. výročí. Jsme velmi hrdí na naše zaměstnance a jejich nasazení. V průběhu let se jim úspěšně podařilo rozvinout BENTELER. Díky jejich úsilí jsme se stali předním světovým partnerem v automobilovém průmyslu.“

Oslavujeme odborné znalosti z oblasti tváření kovů po celém světě

Chrastava není jediným závodem společnosti BENTELER, který v roce 2019 slaví důležité výročí. Celkem letos dosáhlo dvanáct lokalit významných milníků. V České republice je ještě jeden závod, který letos slaví výročí: závod Rumburk byl otevřen v roce 2004. Závod o rozloze 116 000 m2 vyrábí širokou škálu částí podvozku a karoserie pomocí tváření za tepla a za studena, jakož i obrábění, svařování a lakování.

V ruské Kaluze slaví závod BENTELER 10 let výroby. V tomto desetiletí závod na montáž modulů svařil při výrobě komponentů přes 4 000 kilometrů kovových švů. To je téměř vzdálenost od Kalugy k BENTELER JianAn Automotive v čínském Chongqingu, která letos slaví své první narozeniny. Tento závod je 15. závodem firmy BENTELER v Číně. Vyrábí pomocné rámy a komponenty řízení pro přední čínské výrobce automobilů. Jeden rok po svém otevření uvedl závod do výroby sedm různých podvozkových sestav a dodal již 200 000. výrobek. Kdybychom umístili tyto výrobky na sebe, byla by délka z těchto dílů čtyřikrát vyšší než Mount Everest.

BENTELER España ve španělském Burgosu si letos užívá 30. výročí. Závod Burgos byl prvním výrobcem společnosti BENTELER mimo Německo a specializuje se na tváření za tepla i za studena a svařování. Ročně vyrobí až 16 milionů podvozků a konstrukčních prvků. Od svého otevření zpracoval závod přes 400 000 tun recyklované oceli – dost na to, aby postavil 164 Eiffelových věží.

Kompetence zpracování kovů od roku 1876

Na těchto a všech dalších místech společnosti BENTELER mají zákazníci prospěch z více než 140 let kompetencí v oblasti zpracování kovů oceli a hliníku. Společnost BENTELER využívá této široké materiálové znalosti k vývoji nákladově efektivních a nejlepších výrobních procesů ve své třídě. „Dnes se naše výrobky nacházejí téměř ve všech autech po celém světě. Naše odborné znalosti v oblasti zpracování kovů, například v lehké konstrukci, budou i nadále vyžadovány, protože podporujeme naše zákazníky ve vývoji bezpečných a ekologicky šetrných řešení mobility.“, říká Ralf Göttel, generální ředitel skupiny BENTELER Group.