Policisté pátrali po ztracených ženách. Hledali i vrtulníkem seniorku a matku s dítětem

ilustrační foto

BRNO, ZNOJMO – Dvě náročná pátrání mají úspěšně za sebou jihomoravští policisté. V obou případech šlo o boj s časem, vzhledem k povětrnostním podmínkám. Hrozilo prochlazení a ohrožení na zdraví, případně na životě.

Od pátečních večerních hodin pátrali policisté po matce s kojencem, která prý opustila bydliště ve špatném psychickém stavu. Rodinní příslušníci o ni a dítě měli obavu, a tak vyrozuměli policisty. Do pátrání v místě bydliště a širším okolí se nakonec zapojily dvě desítky policistů včetně psovoda a policejního vrtulníku. Později je posílili i dobrovolní hasiči. „Ženu s dítětem se nakonec podařilo najít až po čtvrté hodině ranní. Ona i dítě byli bez zranění,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Na policisty v Brně se v sobotu ráno obrátili rodinní příslušníci seniorky trpící Alzheimerovou chorobou, která odešla z místa bydliště. Do pátrací akce bylo zapojeno 25 policistů z pořádkové jednotky a místních policistů. Jejich řady posílil psovod se služebním psem a do vzduchu vzlétl i policejní vrtulník. „Po několikahodinovém pátrání prochladlou ženu našli policisté pořádkové jednotky v blízkosti brněnského Arboreta. Předali jsme ji do péče zdravotníků,“ doplnil Zámečník.