Do kraje dorazilo 60 tisíc respirátorů

zdroj: Bohumil Šimek - hejtman Jihomoravského kraje

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V pátek ve večerních hodinách dorazilo do Jihomoravského kraje z centrální distribuce Ministerstvo zdravotnictví České republiky 60 tisíc respirátorů FFP2.

Během víkendu a prvních dnů příštího týdne přijdou další dodávky roušek, respirátorů, ochranných obleků a brýlí. Tyto prostředky budou podle dohodnutého rozpisu rozděleny okamžitě do nemocnic bez rozdílu zřizovatele, dále Zdravotní záchranné službě Jihomoravského kraje, lékařům a stomatologům. Pak také do sociálních služeb, kde jsou momentálně využívány šité látkové roušky z různých dobrovolnických a soukromých iniciativ. Současně kraj jedná o nákupu látek s nanovlákny, aby se mohly využít šicí kapacity Národního divadla Brno, krajských odborných škol, popřípadě dalších iniciativ. „Hasiči, kteří budou distribuci zajišťovat, jsou už připraveni. Uvolní se tak napětí a nervozita mezi zdravotnickým personálem. A vzhledem k tomu, že další dodávky budou následovat, jsem výrazně klidnější než na začátku tohoto týdne. Fakt děkuji všem,“ uvedl hejtman Šimek na svém profilu.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.