Stejný nárůst za posledních 24 hodin: V kraji je zase o 15 nakažených více

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Krajská hygienická stanice v Brně uvedla ke dni 2. dubna v 18 hodin nejnovější informaci o aktuálním vývoji výskytu COVID-19 v Jihomoravském kraji.

Celkový počet osob s prokázanou nákazou COVID-19 je podle krajské hygieny 274, celostátní údaj však je 277 a kraj je tak na šestém místě s počtem 23,38 nakažených přepočtených na 100 tisíc obyvatel. Celkový počet osob indikovaných k testování od 29. 1. je 3182. Počet nařízených karantén v souvislosti s kontaktem s prokázaným případem COVID-19 bylo dosud celkem 1777. Z nich je aktuálně v platné karanténě 1189 osob, ostatním již karanténní lhůta skončila. Vyléčilo se 18 osob, z toho 17 nehospitalizovaných a 1 hospitalizovaný. Z celkového počtu 274 případů bylo 25 pacientů hospitalizováno na infekčním oddělení, 14 pacientů bylo hospitalizováno v jiném zdravotnickém zařízení a 235 pacientů se léčilo doma (86 % všech). Bohužel už zemřely dvě osoby ve věku nad 60 let, měly závažné přidružené nemoci. O devět pacientů ve velmi vážném stavu pečuje anesteziologicko-resuscitační klinika brněnské nemocnice u svaté Anny. „V pátek k nám přivezli dalšího pacienta s onemocněním Covid-19 s těžkým průběhem. Jedná se o pětaosmdesátiletého muže z břeclavské nemocnice,” uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Další informace najdete zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.