Videa: Atraktivní lokality bez turistů. Policisté o víkendu zjistili 159 lidí bez roušky

zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Minulý víkend mnoho lidí nedodrželo zásady chování v nouzovém stavu a obsadilo turisticky atraktivní místa v kraji. Proto v celém kraji vyrazily o tomto víkendu policejní hlídky do terénu, aby kontrolovaly, zda jsou dodržována nařízení vlády.

I přes příznivé počasí policisté nikde nezaznamenali větší hromadění osob a drtivá většina občanů preventivní opatření respektovala. Řada turisticky známých lokalit, jako například Brněnská přehrada, Janův hrad, mandloňový sad v Hustopečích, Moravský kras, přehrada u Blanska nebo rybník Olšovec byla téměř prázdná. Přesto se zejména ve městech našlo i několik osob bez roušek, které neuposlechly pokynu policistů k nápravě. Teplé nedělní počasí povzbudilo více lidí k procházce v přírodě, úměrně tomu se i navýšily počty osob pohybující se na veřejnosti bez ochranné roušky. „Celkem tak policisté o víkendu v Jihomoravském kraji zjistili 159 lidí bez ochranných prostředků, v dalších 10 případech zjistili porušení zákazu volného pohybu osob. Většinu prohřešků hlídky vyřešili domluvou, 8 osob, které páchaly přestupek, si domluvit nenechalo, takže s nimi policisté museli navíc řešit neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Zákaz maloobchodního prodeje a služeb nedodržely v kraji 4 provozovny,“ vyjmenoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.