V kraji proběhly rozsáhlé silniční kontroly, odhalily 34 opilých řidičů

Ilustrační foto: Policie ČR

ZLÍNSKÝ KRAJ – Řidiči po celém Zlínském kraji mohli v uplynulých dnech narazit na velký počet policejních hlídek. Ty dohlížely nejen na dodržování povolené rychlosti, ale také na zákaz řízení pod vlivem alkoholu. V rámci rozsáhlé bezpečnostní akce policisté zkontrolovali 3300 vozidel.

V pátek hlídky kontrolovaly hlavně dodržování povolené rychlosti. „Policisté zjistili celkem 71 přestupků, z nichž více než polovina se týkala překročení rychlostních limitů. U dvou řidičů byla pozitivní dechová zkouška na alkohol,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve stejný den proběhla noční akce na Vsetínsku, která byla zaměřena především na dodržování zákazu řízení pod vlivem alkoholu. „Policejní hlídky v deštivém počasí zastavily a zkontrolovaly 680 vozidel. A jejich snaha rozhodně nebyla marná, neboť odhalily i několik řidičů, kteří před jízdou požili alkohol. Jeden z řidičů v Rožnově pod Radhoštěm dokonce nadýchal více než 2,6 promile alkoholu,“ přiblížil Petr Jaroš.

Od pondělního brzkého rána mohli řidiči narazit na masivní silniční kontroly nedaleko Luhačovic, ve Velkých Karlovicích a v Horní Bečvě. „Na tři desítky policistů během ranních hodin zkontrolovaly na silnici druhé třídy vedoucí nad luhačovickou vodní nádrží více než 1200 vozidel. Dalších 700 vozidel zkontrolovali policisté v Horní Bečvě a ve Velkých Karlovicích. A na každém z těchto stanovišť zjistili mimo jiné i několik řidičů pod vlivem alkoholu či drog,“ popsal Jaroš.

Během celého uplynulého víkendu policisté napříč celým Zlínským krajem přistihli 34 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. „Sedm z nich nadýchalo více než jedno promile alkoholu a jsou tak podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vzhledem k výše uvedeným statistickým údajům je pochopitelné a zároveň i nezbytné, že se podobné akce na různých místech kraje budou opakovat i v následujících týdnech a měsících,“ dodal Petr Jaroš.

Foto: Policie ČR