Na Červenohorském sedle včera odpoledne vyhasl život mladého motorkáře

ŠUMPERSKO – K tragické havárii motorkáře došlo v sobotu krátce před třetí hodinou odpoledne na silnici první třídy přes Červenohorské sedlo. Mladý řidič na motorce z neznámých příčin narazil do svodidel. Zraněnému motorkáři se ani přes veškerou snahu už nepodařilo pomoci.

Ani přes zintenzivněný dohled hlídek dopravních policistů, kteří se během včerejška zaměřili na bezpečnost silničního provozu na silnici první třídy přes Červenohorské sedlo a také měřili rychlost, se krátce před třetí hodinou odpoledne nepodařilo předejít vážné havárii, při níž vyhasl život mladého motorkáře. Šestadvacetiletý řidič na motorce Aprilia během jízdy ve směru na Kouty nad Desnou narazil z prozatím neznámých příčin do svodidel. „Zraněnému motorkáři se ani přes veškerou snahu policistů, kteří prováděli hlídkovou činnost právě nedaleko místa havárie, projíždějící zdravotnice, dalších přítomných osob ani přivolaných záchranářů, již nepodařilo pomoci,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Na místo ihned vyrazili také hasiči, horská služba a záchranářský vrtulník. Kvůli šetření okolnostní této tragické nehody byla silnice přes Červenohorské sedlo na více než hodinu uzavřena, pak policisté řídili provoz kyvadlově. K úplnému obnovení provozu došlo po osmnácté hodině.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .