VIDEO: Divoká honička s policií skončila nehodou. Muž ujížděl v kradeném voze

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté chtěli v Praze 9 zkontrolovat černý Mercedes, ale řidič začal prudce ujíždět. Po několika kilometrech muž nezvládl řízení, prorazil pneumatiku a havaroval. Pokusil se policistům utéci. Kromě toho, že řídil kradené vozidlo, měl i další problém.

Policisté z hlídkové služby se rozhodli zkontrolovat černé vozidlo značky Mercedes v ulici Novosibřinská,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Když však řidič spatřil policisty, sešlápl plyn a začal prudce ujíždět. Dvou set kilometrovou rychlostí ujížděl po Jižní spojce. Nereagoval na výzvy k zastavení, nebezpečně předjížděl ostatní vozidla a kličkoval po komunikaci. V jednu chvíli se otočil a vracel zpět na Černý Most.

Ve Stoliňské ulici nezvládl řízení, prorazil levou pneumatiku o obrubník a vozidlo se stalo neovladatelným. Následně narazil při průjezdu zatáčkou do stromu,“ doplnila mluvčí. To ovšem nebyl konec honičky. Muž z vozu vystoupil a pokusil se policistům zmizet po svých. Ti ho však doběhli a pomocí donucovacích prostředků zpacifikovali a omezili na osobní svobodě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místě bylo lustrací zjištěno, že má muž vyslovený zákaz řízení až do roku 2030. Navíc vozidlo, kterým ujížděl, bylo před nedávnem odcizeno v pražské Hostivaři. Čtyřiatřicetiletý řidič odmítl test na drogy i alkohol a byl převezen na policejní stanici. Zde si vyslechl podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nedovolené užívání cizí věci. V případě odsouzení mu tak hrozí až dva roky za mřížemi.

Video z honičky naleznete na tomto odkazu.  Video z místa zadržení naleznete na tomto odkazu.