Sňatkový podvodník opět obral důvěřivou ženu, vydával se za „amerického vojáka“

ilustrační foto

PŘEROV – O tom, že jsou ženy nepoučitelné, svědčí další případ, kdy muž z internetu vymámil pod příslibem lásky a manželství z ženy peníze.

Opakující se historka opět zabrala a na lep „americkému vojákovi“ sedla starší žena z Přerovska. Žena se s mužem setkala pouze ve virtuálním prostředí sociálních sítí a navázala s ním komunikaci přibližně začátkem března.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Údajný vdovec hrál na city. Povoláním voják se měl nacházet na nebezpečné zahraniční misi, kde mu šlo o život. Měl strach o svoji dceru, která by v případě jeho smrti, zůstala sama. Aby mohl armádu opustit, potřeboval peníze, které v tu dobu neměl k dispozici. Důvěřivou ženu z Přerovska si omotal kolem prstu zamilovanými zprávami a krásnými slovíčky. Netrvalo dlouho a požádal ji o finanční pomoc, kterou jí chtěl samozřejmě vrátit, jakmile dostane výsluhu.

„V dubnu mu žena poslala první částku ve výši 800 Euro a o pár dní později dalších 3 500 Euro a 10 400 Euro na nutné výdaje. Peníze převedla dle požadavku ze svého účtu na zahraniční účty v Litvě a Španělsku. Aby voják ženu utvrdil o pravdivosti svých slov, zaslal jí dokonce fotografii s kufříkem, kde měly být uloženy peníze, Tvrdil, že kufřík i s obsahem poslal na její adresu,“ popsala tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Muž po ženě požadoval další peníze, protože se prý zaslaný balíček s kufrem a penězi zadrhl na hranicích a je potřeba ho za poplatek dostat přes hranice do Česka. „Poškozená ale už začala nabývat podezření, že byla podvedena a přišla událost řešit na policejní služebnu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o první případ, ale o stále dokola se opakující skutky, ihned policisté věděli, že se žena stala obětí podvodníka a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod,“ potvrdila Zajícová. Je nanejvýš pravděpodobné, že důvěřivá žena své peníze zřejmě již nikdy neuvidí.

O obdobném případě jsme informovali zde:

Neposílejte peníze nikomu, koho znáte pouze z virtuálního prostředí a nemůžete si ověřit jeho identitu. Tito pachatelé vystupují pod falešnými profily a jejich jediným cílem je vylákat z vás nezanedbatelné finanční prostředky. Zaslané peníze vždy končí na zahraničních účtech a návratnost je takřka nulová!