Hřiště na sídlišti Svornosti voní novotou

Hřiště "Husákových dětí" voní novotou

PROSTĚJOV – Prostějovské děti mají staro-nové sportoviště. Dosluhující hřiště s asfaltovým povrchem na sídlišti Svornosti prošlo kompletní rekonstrukcí a splňuje veškeré nároky na sportování jednotlivců i týmů, zejména co se míčových her týče.

Hřiště na sídlišti sloužilo více než čtyřicet let a rodiče z dob „Husákových dětí“ na něj nedají dopustit. Zub času se ale do něj už zakousl natolik, že se na město obrátili členové osadního výboru ve Vrahovicích a žádali jeho rekonstrukci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Práce na jeho obnově trvaly skoro půl roku. „Věříme, že lidé budou spokojeni a nové hřiště se jim bude líbit,“ uvedl primátor František Jura s tím, že opravy spolky 2,9 milionu korun.

„Nové hřiště tvoří zpevněná plocha v podobě polyuretanového povrchu v červené barvě a doplňující plochy ze zámkové dlažby. Sportovní hřiště je oploceno a sportovci mohou využívat basketbalové koše na ocelové konstrukci, chráničky se zavíčkováním pro osazení ocelových sloupků pro nohejbalové a volejbalové sítě,“ popsal náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Pro vrahovické děti jde o vítaný cíl odpoledních aktivit, hřiště ale bude využívat pro hodiny tělocviku v exteriérech i místní škola.