Kroměříž má další stoletou obyvatelku. Denně cvičí a miluje tanec

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Do druhého století života vykročila v tomto týdnu paní Bohumila Hošťálková z Kroměříže. I přes svůj požehnaný věk si stále umí užívat života a o pozitivní náladu ji nepřipravily ani těžké uplynulé měsíce.

Paní Hošťálková žije v Domově pro seniory U Kašny. Ke stým narozeninám jí přáli zdejší pracovníci, rodina, přátelé i starosta města Jaroslav Němec. „Paní Hošťálková je v obdivuhodné kondici, je plná optimismu a chuti do života. Jsem moc rád, že jsem jí mohl poznat a popřát jí ještě mnoho dalších let prožitých ve spokojenosti a kruhu blízkých i známých,“ řekl Jaroslav Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jubilantka sice už hůře vidí a slyší a trápí ji artróza, přesto je ale stále aktivní a užívá si života. Každý den začíná cvičením, zapojuje se do kulturního a společenského dění v domově, kde žije už osm let, obzvláště ráda tančí a miluje písničku Kroměříž je krásné město. Dlouhověkost prý mají v rodině, maminka paní Hošťálkové se dožila 96 let.

Ani poslední složité měsíc ji nepřipravily o pozitivní pohled na život. Byla první obyvatelkou domova, která prodělala covid-19, neměla žádné problémy, komplikovaný průběh ani naštěstí žádné následky. Přesto nebo možná právě proto se nechala očkovat.