Navštivte studánky a vyhrajte lázeňský pobyt

OLOMOUC – Strávit zdarma relaxační víkend v lázních Slatinice? Cesta k odpočinku ve vyhlášených slatinických lázních přitom není složitá. Vede přes soutěž Putování za živou vodou. Úkolem soutěžících je během letních měsíců navštívit co nejvíce studánek a fotografie z navštívených míst sdílet ve facebookové skupině. Autoři fotografií budou zařazení do zářijového slosování o atraktivní ceny.

Soutěž Putování za živou vodou společně s Lázněmi Slatinice vyhlašuje Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc v rámci svého projektu 5S. Úkolem soutěžících je během letních měsíců navštívit co nejvíce studánek a fotografie z navštívených míst sdílet ve facebookové skupině. Autoři fotografií budou zařazeni do zářijového slosování o atraktivní ceny. „Soutěž je jednou z možností, jak můžeme zájemce lépe motivovat k naplnění všech pěti S našeho projektu. Pěší výlet ke studánce je přece sport, zdravá svačinka na cestu je námi doporučovaná strava, relaxace u studánky může soutěžící zbavit stresu, fyzická námaha z výletu nám přinese zdravý spánek a poslední S je Stop kouření – no přece nebudeme v krásné přírodě na výletě kouřit,“ usmívá se přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Eliška Sovová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Soutěžící mají následující tři letní měsíce na to, aby doputovali k co největšímu počtu studánek a fotografie, které u nich pořídí, sdíleli ve facebookové skupině nazvané Putování za živou vodou a opatřili je hashtagem #zivavoda nebo #živávoda. „Čím více studánek navštíví a čím více fotografií následně pošlou, tím větší mají šanci na výhru. A ty rozhodně nejsou k zahození. První cenou je víkendový pobyt v Lázních Slatinice, ale losovat budeme v září i celou řadu dalších dárků pro soutěžící,“ vysvětluje Eliška Sovová.

Cílem vycházek přitom mohou být studánky a prameny v okolí Olomouce, ale pravidla nezapovídají ani zdroje jinde v republice nebo v zahraničí. „Pokud zájemci nebudou o studánkách v okolí vědět, skvělým pomocníkem je nejen aplikace Mapy.cz, ale zejména Národní registr pramenů a studánek,“ doporučuje lékařka. Odkaz na Národní registr pramenů a studánek najdete ZDE, fotografie pak můžete sdílet v této facebookové skupině.