V Luhačovicích už děti řádí na dvou nových hřištích. Jsou boží, chválí si

Hřiště Kladná Žilín. Foto: město Luhačovice

LUHAČOVICE – V místních částech Polichno a Kladná Žilín se už skotačí na dvou nových dětských hřištích. S velkým zájmem se setkala už od první chvíle. Na nové herní prvky se děti těšily tak moc, že se snažily prolézt páskami ještě před otevřením.

Hřiště v Polichně rozšířilo komunitní centrum u bývalé školy, v Kladné Žilín se zas stalo součástí areálu zdejšího výletiště. „V obou případech jde o multifunkční herní sestavu s prvky vhodnými především pro děti ve věku 7 až 14 let, ale i pro mladší děti s doprovodem. Sestava obsahuje houpačky, žebřiny, šplhací síť, hrazdu, šplhací tyč, šplhací plošinu, lezeckou stěnu, věž a skluzavku,“ nastínila Magdalena Blahová, vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Luhačovice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Polichně se děti draly na hřiště ještě před dokončením

Jako první se otevřelo hřiště v Polichně, to ožilo už na konci května. „Jsem ráda, že tu nové hřiště máme. Chodím sem skoro každý den,“ ocenila už v prvních dnech například malá Polichňačka Anička Chaloupková, jinak prvňačka navštěvující ZŠ Luhačovice.

Zázemí pro děti vítají samozřejmě i rodiče, a to nejen ti od malé Aničky. Například taky Žaneta Kočíková, maminka pětiletého Hynka, který si na nových atrakcích rovněž spokojeně zaskotačil.  „Je to krásné, hřiště se nám líbí, aspoň mají děti nějaké vyžití,“ sdělila nadšeně paní Kočíková.

Že mají místní děti novou sestavu atrakcí, těší velmi i předsedu místního osadního výboru Tomáše Smejkala. „Když je pěkně, vidíte tu na hřišti běžně dvacet dětí. Ještě tu byly pásky před úplným dokončením a některé už tam zkoušely lozit, jak se těšily,“ poznamenal Smejkal.

Hřiště Polichno. Foto: město Luhačovice

V celé dědině nic takového nebylo, je to bezva, radují se děti

V Kladné Žilín se dokončovací práce trochu protáhly, protože je tu zbrzdilo deštivé počasí. I tak se ale podařilo hřiště připravit na první červnový víkend, kdy se v sobotu 5. června na místním výletišti konal dětský den spojený s kácením máje. „Že nám město Luhačovice nové hřiště pořídilo, jsme velmi rádi, konečně máme pěknou atrakci pro děti,“ poznamenal předseda osadního výboru Kladná Žilín Martin Mališka.

Mezi spokojené kluky a holky, kteří se s radostí vydováděli na nové zábavní sestavě, patřil i Jakub Sviták. „To hřiště je fakt fajn, boží, hlavně ty houpačky a ta pavučina, prostě, jak je to udělané,“ pochvaloval si spokojeně klučina.

Své ratolesti na dětský den a nové hřiště doprovodila mimo jiné i Eva Khainová a její radost z nových atrakcí byla veliká. „To je určitě super, v celé dědině nic takového nebylo, je to bezva. Jsme ze Zlína, ale jezdíme sem k babičce, tak je tu aspoň s dětmi kam jít,“ prozradila Khainová.

Každé z hřišť přišlo městský rozpočet na 130 tisíc korun. Realizátorem byl Ateliér 2P. Další náklady šly za příspěvkovou organizací Technické služby Luhačovice, která připravila prostor pro umístění atrakcí a navezla sem v potřebné vrstvě drobný štěrk, takzvaný kačírek, který se používá jako bezpečný povrch pro dopadové plochy u podobných herních sestav.

Hřiště Kladná Žilín. Foto: město Luhačovice
Hřiště Polichno. Foto: město Luhačovice