Valašské muzeum v přírodě se rozšíří, Kolibiska budou dosud největším areálem

Valašská dědina. Foto: Valašské muzeum v přírodě

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Valašské muzeum v přírodě aktivně připravuje vznik nového areálu. Jmenovat se bude Kolibiska a vyroste nad Valašskou dědinou. Všech nových stavení by se návštěvníci měli dočkat do roku 2027.

Nový areál by měl být rozlohou ze všech čtyř největší. Kolibiska představí chov ovcí, salašnictví, pastevectví, horskou kulturu nebo lesnictví. V prostoru nad Valašskou dědinou vyroste celkem 25 nových stavení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muzeum nyní pracuje na oplocení areálu, což se dotkne turistické trasy na Jurkovičovu rozhlednu. Ta se od Tylovic prodlouží o téměř 400 metrů a v současné době se přeznačuje. „S vedením muzea jsme opakovaně diskutovali změny turistické trasy k Jurkovičově rozhledně. Poslední jednání se ale týkalo i nového vstupu v blízkosti Jurkovičovy rozhledny. U rozhledny bude vybudováno i sociální zázemí, které budou moci využívat nejen návštěvníci muzea, ale také návštěvníci rozhledny, což je pro nás příjemná zpráva. Návštěvnost rozhledny roste a o potřebě řešit dopady turismu v této lokalitě diskutujeme již delší dobu,“ řekla místostarostka Rožnova Kristýna Kosová.