Malé slůně se poprvé předvede před návštěvníky

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Návštěvníci zlínské zoo si budou moct poprvé prohlédnout teprve několik dní starého sloního kluka z větší blízkosti. Chovatelé však zůstávají stále opatrní. Prosí proto všechny o respektování pokynů a povolené trasy.

Pěšina v dolní části kolem výběhu slonů k expozici lvů a přes zastřešenou vyhlídku u nosorožců se otevře o víkendu od 11.00 do 12.30 a od 15.00 do 16.30. Počet vpuštěných návštěvníků bude omezen.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zaměstnanci zoo budou chování stáda neustále sledovat. „Pokud by došlo k nepříznivé reakci nebo neklidnému chování slonic, opětovně přistoupíme k uzavření celého okolí pavilonu a výběhu slonů. Slůně je na světě teprve pár dní, i když prozatím vše probíhá v pořádku, není zdaleka ještě vyhráno. Jsme proto maximálně opatrní,“ upozorňuje zoo na sociálních sítích.

Sloní miminko se narodilo minulou neděli o půl osmé ráno slonici Kali. Sameček se stal historicky prvním sloním mládětem v České republice.