Pátrání po pohřešovaném seniorovi ze Zlínska je u konce

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Desítky hasičů a policistů hledaly od včerejška osmašedesátiletého seniora, který odešel z domova pro osoby se zdravotním postižením v Hrobicích. Po dlouhých hodinách mělo pátrání šťastný konec. Muže našli podchlazeného v nepřístupném terénu.

Pátrání po seniorovi se rozjelo ve čtvrtek po deváté večer. Odvoláno bylo ve čtvrt na dvanáct s tím, že se bude pokračovat v sedm ráno následující den. „Účast na pátrací akci byla následující – jízdní policie na 4 koních, psovodi se 2 psy, policejní vrtulník, policejní člun, lezecká skupina 4 profesionálních hasičů a 2 velící důstojníci směny z centrální požární stanice Zlín, 10 jednotek dobrovolných hasičů obcí s 2 čtyřkolkami a hrázný s člunem,“ vyjmenoval mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hasiči pročesávali terén v dusnu a horku jen v odlehčené výstroji. Občerstvení všem zúčastněným zajistil starosta z Hrobic.

Ve čtvrt na dvě odpoledne byl senior konečně objeven. „Pohřešovaného muže nalezli hasiči s policisty v nepřístupném, zalesněném terénu u přehrady ve Slušovicích. Ke hrázi museli podchlazeného muže dopravit na člunu. Záchranáři ho poté převezli do nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.