Pejskaři, agility hřiště ve Vážanech už je opravené

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Vážanské agility hřiště v Kroměříži září novotou. Pejskaři se svými miláčky si tu mohou užít překážky, ke kterým navíc přibudou instruktážní videa. Všechny úpravy by měly být definitivně hotovy o prázdninách.

Nové dřevěné prvky z akátového dřeva nahradily původní vybavení cvičiště, které již bylo díky působení povětrnostních vlivů v nevyhovujícím stavu. Pejskaři tu teď najdou například proskakovací kruh, divoký slalom, tunel, kladinu či áčko. „V plánu je také natočení instruktážních videí k jednotlivým překážkám, která by mohli zájemci a uživatelé hřiště shlédnout on-line na telefonu díky QR kódu rovněž umístěnému na tabulích. Další informační tabule s provozním řádem, pokyny a odkazem na další odpočinkové areály ve městě budou u vstupů na hřiště,“ popsal místostarosta Karel Holík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Některé překážky ještě projdou drobnými úpravami povrchu a všechny doplní informační tabule s pokyny. „Definitivně hotovo by mělo být o prázdninách,“ ujistila Iva Káňová, projektová manažerka radničního odboru regionálního rozvoje. Kompletní oprava vyjde město na 330 tisíc korun.

Hřiště v místní části Vážany vzniklo v roce 2014. Jeho vybudováním se vyřešila tehdejší potřeba rekultivovat bývalou skládku i vyhovět požadavkům obyvatel Vážan a sídliště Zachar na vybudování volnočasového prostoru.

Foto: město Kroměříž