Při tragické nehodě na Šternbersku vyhasl život 18letého řidiče

ŠTERNBERSKO – Před půlnoci na dnešek se na Šternbersku stala tragická dopravní nehoda. Fabia ze zatím přesně nezjištěných příčin vyjela mimo silnici, projela přes travnatou plochu a na odstavném parkovišti narazila do stojícího zaparkovaného kamionu. Osmnáctiletý řidič na místě podlehl svým zraněním, jeho spolujezdci ve věku 18 a 17 let utrpěli vážná zranění.

Krátce předtím, než skončil včerejší den, se stala mezi Lipinou a Šternberkem tragická dopravní nehoda. Fabia jedoucí od Lipiny na Šternberk ze zatím přesně nezjištěných příčin vyjela mimo silnici, přejela přes travnatou plochu do prostoru odstavného parkoviště. Zde narazila do stojícího, zaparkovaného kamionu, jehož řidič spal v kabině. Auto zůstalo pod kamionem zaklíněné, hasiči museli ze zdemolovaného vraku vyprostit dva těžce zraněné pasažéry. „Pomocí hydraulických nástrojů jsme odstranili dveře i dělící sloupek a jednu ze sedaček. Poté jsme je na páteřní desce vyprostili ven a společně se záchranáři zdravotnické záchranné služby jsme zahájili resuscitaci,“ popsala krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Bilance nehody je velice smutná, protože v autě cestovali lidé, kteří měli život teprve před sebou. „Při havárii utrpěl 18letý řidič zranění, kterým na místě podlehl. Jeho dva spolujezdci ve věku 18 a 17 let utrpěli vážná zranění, se kterými byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice,“ doplnila informace policejní komisařka Marie Šafářová. Policie dále vyšetřuje okolnosti nehody.