V babyboxu v Šumperské nemocnici našli čtyřměsíčního kluka

ŠUMPERK – Včera ráno vyplnil prostor babyboxu v Šumperské nemocnici čtyřměsíční kluk. Je to čtvrté děťátko, odložené v šumperském babyboxu od roku 2009, kdy byl prvé otevřen. Podle lékařky je chlapec na první pohled zdravý, společně s ním našli zdravotníci také rodný list a očkovací průkaz.

V pátek 11. června v 7:20 hodin vyplnil prostor babyboxu v Šumperské nemocnici čtyřměsíční kluk. Na prvním záběru kamery snímající interiér babyboxu byly vidět dva páry nohou – mužské a ženské. Podle toho by se dalo usuzovat, že rozhodnutí odložit děťátko udělali maminka a tatínek společně. Chlapec byl oblečený v šedém plyšovém overalu s kapucí opatřenou oušky, v puse modrý dudlík. Spolu s ním našli zdravotníci v babyboxu rodný list a očkovací průkaz, takže je známo, že kluk se jmenuje Vít a jsou mu čtyři měsíce. „Paní doktorka ve službě mě ujistila, že Vít je na první pohled zdravý, je to čtvrté děťátko odložené v šumperském babyboxu od roku 2009, kdy jsme jej poprvé otvírali,“ uvedl na svých webovkách zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Dnes už mají v šumperské nemocnici babybox nové generace a ten přivítal do života teprve první děťátko.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V celé ČR je to už šesté děťátko, které bylo letos uloženo do babyboxu. Celkově babyboxy pomohly zachránit už 220 dětí, 101 kluků a 119 holčiček. Malý Vít dostane od České mincovny tradiční zlatý dukát do kolébky.