VIDEO: Z Land Roveru se stala ponorka, sjel do lomu. Řidič ho včas opustil

zdroj: HZS JMK

VYŠKOV – Policejní potápěči z Odboru speciálních potápěčských činností a výcviku pomáhali v sobotu odpoledne vyprostit ze zatopeného lomu v Radslavicích na Vyškovsku potopený terénní vůz.

Kuriózní nehoda se stala sedmadvacetiletému muži, když projížděl s terénním vozem okolo lomu v Radslavicích. Na nezpevněné cestě vůz nešťastně uklouzl a vyjel přímo k lomu. Z auta se řidiči naštěstí podařilo včas vystoupit, nezdařilo se mu ho však zabrzdit. Prázdný vůz se i přes jeho veškerou snahu sesunul přímo do zatopeného lomu, kde zmizel pod hladinou. „S vyzvedáváním různých předmětů z hlubin pod vodou mají policejní potápěči velké zkušenosti. Ve spolupráci s hasiči proto vůz pod hladinou pečlivě uvázali, aby mohl být vytažen těžkým jeřábem,“ popsal zásah potápěčů policejní mluvčí David Chaloupka. Hasiči v zarostlém terénu museli vysekat cestu pro jeřáb. „Z havarovaného auta se do vody dostaly provozní kapaliny. Proto jsme na hladinu nasadili sorbční hady, aby zabránily jejich šíření, a uniklé kapaliny jsme z vody odstranili,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: Policie JMK