Ve čtvrtek proběhne rozloučení s brněnským rockerem Pavlem Pelcem

Ilustrační foto

BRNO – Zítra, 29. července od 14 hodin v žabovřeském kostele proběhne poslední rozloučení s kytaristou a klávesistou Pavlem Pelcem. Ten podlehl těžké nemoci 22. července, jen týden před svými 72. narozeninami.

Pelc se objevil na brněnské rockové scéně v 60. letech, kdy hrál ve skupině Speakers, byl členem Skupiny Jana Sochora, ve které doprovázel folkového zpěváka Boba Frídla. V roce 1977 natočil s přáteli album Mauglí a obnovil tak zašlou slávu skupiny The Progress Organization. Později se v seskupení Pelc, Váně, Kluka, Horký a Morávek přetransformovali v Progres 2.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pavel Pelc působil ve skupině do roku 1988, kdy po vydání desky Změna! odešel a stal se členem brněnské skupiny Futurum. Uskupení se však už v roce 1989 rozpadlo. Po sametové revoluci Pelc podnikal a v roce 1992 začal koncertovat s obnovenou skupinou Progres 2. V roce 2018 s ní vytvořil poslední studiovou nahrávku Tulák po hvězdách.

„Pavel Pelc se odešel ‚toulat po hvězdách‘, ale jeho dílo tady zůstává. Myslím, že jeho Píseň o jablku nebo Vracím se k tobě budou k radosti nás všech v brněnském rockovém éteru znít ještě hodně dlouho,“ věří radní pro kulturu Marek Fišer. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční ve čtvrtek 29. července 2021 ve 14 hodin v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů v Žabovřeskách.