Čekáte miminko? Přijďte ve čtvrtek do Šantovky v Olomouci, dozvíte se spoustu informací

OLOMOUC – Na spoustu rad, informací, tipů a novinek z oblasti gynekologie a porodnictví se mohou těšit budoucí maminky a jejich partneři na festivalu TěhuDAY. Na programu jsou přednášky, workshopy, poradny, prezentace i obchůdky se vším, co k těhotenství, porodu a péči o miminko patří.

První zastávkou festivalu bude ve čtvrtek 26. srpna od 10 do 18 hodin olomoucké obchodní centrum Galerie Šantovka. Na programu, který nabídne přednášky, workshopy, poradny, prezentace i obchůdky se vším, co k těhotenství, porodu a péči o dítě patří, významně participují odborníci z Fakultní nemocnice (FN) Olomouc. Vstup na akci je zdarma. „Máme obrovskou radost, že se konečně TěhuDAY uskuteční. Již dvakrát jsme ho v Olomouci naplánovali a dvakrát nám naše plány překazila koronavirová pandemie. Moc se na všechny těšíme,“ usmívá se Gabriela Kotová z pořádající agentury Accord group.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Série přednášek, workshopů a vystoupení začne ve druhém patře Galerie Šantovka krátce po 10. hodině. V půlhodinových intervalech se budou střídat prezentace například o předporodních kurzech, novinkách v předporodní lékařské péči, o porodu a šestinedělí ve FN Olomouc, výživě v těhotenství a při kojení, ale také o nejnovějších metodách léčby neplodnosti, odběru pupečníkové krve nebo psychologické pomoci čerstvým maminkám.

„Představíme také unikátní ultrazvukový simulátor, který máme jako jediní České republice. Můžeme díky němu prakticky ukázat zobrazení plodu v jednotlivých fázích těhotenství. Budoucí maminky se dozví zajímavé informace také o aromaterapii při porodu nebo technikách využití tradičního mexického šátku rebozo v těhotenství, během porodu a v šestinedělí. Přímo na místě mohou zájemci využít možnosti konzultace s porodními asistentkami nebo fyzioterapeutkou,“ dodává vrchní sestra Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc Vladislava Marciánová.

V průběhu dne se podělí o své pocity zpěvačka a krásná maminka Markéta Konvičková. „Po celý den máme připravené zajímavé dárečky. Věříme, že si nás dámy i pánové v Šantovce najdou,“ doplňuje Gabriela Kotová. Podrobný program TěhuDAY najdete ZDE.