Řidič vjel s dodávkou na koleje před jedoucí vlak

Ilustrační foto

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – O velkém štěstí může mluvit čtyřiačtyřicetiletý řidič dodávky. Ten dnes dopoledne vjel na koleje v době, kdy tudy projížděl vlak. Celou událost naštěstí odnesl „jen“ zraněním.

Nehoda se stala v 10 hodin dopoledne na železničním přejezdu v Bystřici pod Hostýnem. „Čtyřiačtyřicetiletý řidič vozidla Fiat Ducato zřejmě přehlédl blikající zabezpečovací zařízení a vjel na koleje v době, kdy tudy projížděl osobní vlak směřující do Kojetína. Došlo ke střetu, při kterém byl Fiat odhozen asi tři metry od kolejiště,“ popsala policejní mluvčí Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Zraněného řidiče dodávky ošetřili záchranáři na místě. Nikdo z cestujících ve vlaku nepotřeboval bezprostředně po události lékařské ošetření,“ dodala Balášová.

Dechové zkoušky u řidiče i strojvedoucího byly negativní. Na dodávce vznikla škoda 400 tisíc a na vlaku 100 tisíc korun.

Provoz na trati se zastavil a obnoven byl až krátce před jednou hodinou dopoledne. „Dopravní policisté nehodu i nadále šetří,“ uzavřela Balášová.