Na Jihlavsku havaroval autobus se školáky, k nehodě letěl vrtulník

JIHLAVA – Silný vítr a sněhové přeháňky způsobily dnes komplikace v dopravě po celé Vysočině. V blízkosti obce Věžnička na Jihlavsku po 14.00 odpolední boural autobus převážející děti ze školy. Jedno dítě se při nehodě zranilo středně těžce a do jihlavské nemocnice ho transportoval vrtulník.

Autobus jel ve směru od Polné, narazil do stromu a skončil mimo silnici. Cestovalo v něm podle krajské policejní mluvčí Jany Kroutilové 17 dětí. Podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové se 14 dětí zranilo, jedno středně těžce, 13 dalších lehce. Lehce zraněný byl i řidič autobusu. Věk dětí zdravotníci ani policie neupřesnili.

Dechová zkouška vyloučila, že by řidič pře jízdou pil. Nehoda se stále šetří, s největší pravděpodobností však za ni mohou dnešní rozmary počasí. A bouralo se i na dalších místech po Vysočině. Na 137. kilometru dálnice D1 směrem na Prahu odpoledne havarovalo devět vozidel. Nikdo zřejmě nebyl zraněn. Bez zranění se obešly i havárie nákladních aut u Osové Bítýšky na Žďársku a u obce Michalovice na Havlíčkobrodsku.