Víte, kdo na začátku 16. století dobyl Mexiko?

JIHLAVA – V dubnu 1519 se Hernán Cortés, zřejmě nejslavnější španělský objevitel Nového světa, vylodil na pobřeží dnešního Mexika a nastoupil dobrodružnou cestu za poznáním a vyvrácením aztécké říše. Cestu tohoto dobyvatele přiblíží Miloslav Záškoda z telčského pracoviště NPÚ ve středu 24. dubna od 18.00 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Vstup je zdarma.

Další přednáškou z cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás bude téma Hernán Cortés a dobytí Mexika. Cortésův podnik bude nahlížen v kontextu století zámořských objevů. Společně s Cortésem – etnografem prozkoumáme Nový svět a budeme přemýšlet nad „střetem“ dvou zcela odlišných kultur.

Přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás se stal pevně ukotvenou tradicí, která si získala své příznivce a své publikum. Jeho součástí je nejen péče o kulturní památky, ale i další zajímavá témata z historie. Přednášející vycházejí jak z řad zaměstnanců územního odborného pracoviště v Telči, tak z externích institucí a organizací.