Víte, jak správně si mýt ruce? Ukáží vám to v brodské nemocnici

HAVLÍČKŮV BROD – Mytí rukou je nejjednodušším preventivním opatřením infekčních nemocí, když je provedeno správně. Jak na to vám ukáží v havlíčkobrodské nemocnici v pondělí 6. května od 9.00 do 12.00 ve vstupním vestibulu.

Zachraň život – umývej si ruce – je heslo akce, kampaně Světové zdravotnické organizace (WHO), ke které se každoročně připojuje i Nemocnice Havlíčkův Brod. Upozorňuje na význam mytí rukou jako rozhodujícího preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění. Podle WHO se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama – hepatitida A, salmonela, rotavirus, chřipka atd.

„Ruce jsou nejdůležitějším pracovním nástrojem zdravotníků a současně jsou často zdrojem infekcí. Přibližně 30 % všech infekcí může být příznivě ovlivněno prevencí! Správný postup při mytí rukou je velice důležitý. Naučíme to i Vás,“ zve tisková mluvčí brodské nemocnice Petra Černo.
K mytí a dezinfekci rukou je důležité používat správné postupy a účinné přípravky. V Den hygieny rukou bereme stěry náhodným zaměstnancům nemocnice, abychom zjistili, zda dodržují nastavená pravidla hygieny rukou a taktéž se snažíme přimět širokou veřejnost, aby si vyzkoušela systém šesti kroků správného mytí rukou a praktikovala ho i doma.
Ve vestibulu hlavní lůžkové budovy bude k dispozici nozokomiální sestra nemocnice vybavená speciální lampou, která odhalí, jestli jste si ruce vydezinfikovali/umyli správně.