Humpolec je nejlepším městem pro byznys na Vysočině

Pohled na Humpolec, foto: město Humpolec (Infocentrum Humpolec).

VYSOČINA, HUMPOLEC – V konkurenci měst z celé republiky se Humpolec v rámci ankety Město pro byznys 2018 umístil na druhé příčce. Zlato bral Prostějov, bronz patří Brnu. Humpolec pravidelně boduje hlavně kvůli dlouhodobě dobrému podnikatelskému prostředí.

Humpolec se pyšní vysokým podílem podnikatelů, může se pochlubit velmi vysokým přírůstkem obyvatel stejně jako vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání. K výhodné poloze na dálniční tepně České republiky se přidává také velmi nízká dlouhodobá nezaměstnanost svědčící o vyváženosti pracovního trhu. V přístupu veřejné správy se Humpolec blýskl vysokými kapitálovými výdaji a vysokou likviditou. O otevřenosti místní radnice nejen směrem k podnikatelům zase svědčí vysoký počet úředních hodin místního úřadu.

„Nejvýhodnější je naše poloha mezi Prahou a Brnem, to není třeba zastírat. Humpolec podnikatelům svědčí dlouhodobě, vedení města ve spolupráci s podnikateli minimalizovalo překážky v podnikání, komunikuje a vychází vstříc. Podnikatele u nás nejvíce v poslední době zajímají pozemky na stavbu bytových domů a bytů. Druhou věcí je rozvoj další průmyslové zóny, ve které chceme dát určitá omezení, aby tam nebyla především výroba zatěžující životní prostředí,“ okomentoval letošní stříbrnou příčku místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.

Humpolec se v rámci celé republiky může pochlubit bezkonkurenčními výsledky. V krajském kole ankety byl devětkrát na první pozici, jedenkrát na druhé a jedenkrát na třetí. V celostátním kole třikrát vyhrál a sedmkrát bral stříbro.
Za Vysočinu se umístila dobře také krajská Jihlava (5. místo), Pacov skončil na 9. příčce a Pelhřimov o pozici níže. Čtyři města z Vysočiny z prvních patnácti, je pro region velmi dobrým výsledkem.

Město pro byznys

Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice.
Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, a to podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele a širokou veřejnost je tak sestavován jedinečný žebříček nejlepších měst v republice především s ohledem na podnikatelské prostředí, ale zároveň i na kvalitu každodenního života.