Policejní kamion týmy z Vysočiny posílily o dva nové speciály

Nová policejní auta budou sloužit kamion týmům krajské policie.

JIHLAVA, VYSOČINA – Kamion týmy Krajského ředitelství policie kraje Vysočina mají od června k dispozici dvě nová speciální vozidla. Slouží pro dohled nad bezpečností silničního provozu a řešení mimořádných situací se zaměřením na kamionovou dopravu. Automobily v celkové hodnotě téměř pěti milionů korun pořídil a krajských policistům dle rozhodnutí zastupitelstva daroval Kraj Vysočina.

„Když se stane, že je dálnice D1 uzavřená, veškerá doprava proudí přes krajské silnice, které často podobný nápor nevydrží a je nutné je opravovat. Navíc kamiony se často dálnici kvůli mýtu vyhýbají. Darem prohlubujeme dobré vztahy a vzájemnou spolupráci s krajskou policií a podporujeme jejich cíl intenzivně kontrolovat kamionovou dopravu,“ vysvětluje krajský radní pro oblast dopravy Jan Hyliš.

V roce 2018 policisté z Vysočiny provedli bezmála čtyři tisíce silničních kontrol náklaďáků a kamionů, zjistili téměř 1 400 různých pochybení a řidičům uložili 237 kaucí v částce přes 5,2 milionu korun.

Nejedná se o první podporu policii v oblasti bezpečnosti silničního provozu na Vysočině. Například v roce 2016 hejtmanství nakoupilo a Krajskému ředitelství policie kraje Vysočina darovalo mobilní pracoviště pro technickou kontrolu vozidel.