Desítky policistů stále pátrají po ztracené 48leté ženě

HAVLÍČKŮV BROD – Policisté z Vysočiny, ale také hasiči a policejní vrtulník stále pátrají po ztracené Jitce Zachariášové z Brodu. Odešla v neděli 28. července dopoledne na procházku se svým psem a domů se nevrátila. Policie nevylučuje, že se žena mohla stát obětí trestného činu.

„Opakovaně se obracíme na případné svědky, kteří ženu mohli vidět. Jedná se nám zejména o neděli 28. července v době od 13:15 do 14:00 hodin, kdy se pohřešovaná žena měla údajně pohybovat v lokalitě U Rybníčku v Havlíčkově Brodě,“ upřesnila policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Na sociálních sítích se objevily spekulace o špatném konci hledání. Policie tyto dohady důrazně vyvrátila. „Prosíme všechny, aby případ nekomentovali. Po žene stále intenzivně pátráme a zatím nalezena nebyla,“ vložila se do jedné z nepříjemných diskuzí na Facebooku ve středu 31. července ráno krajská tisková mluvčí Dana Čírtková.

Osmačtyřicetiletá žena odešla v neděli 28. července krátce po deváté hodině dopoledne z místa svého bydliště na ulici Zahradnického v Havlíčkově Brodě na procházku se psem. Do současné doby se žena do místa bydliště nevrátila a nepodala o sobě žádnou zprávu. Jitka Zachariášová je vysoká přibližně 165 centimetrů, má střední postavu, vlnité černé vlasy a hnědé oči. Při odchodu na sobě měla šaty fialovočernobílé barvy v délce ke kolenům, džínovou bundu a botasky. Pes, se kterým odešla žena z domu je bílé barvy, rasy bišonek, slyšící na jméno Justýna.

Policisté po ženě vyhlásili celostátní pátrání. „Veškeré dostupné informace i s jejím popisem byly předány policejním hlídkám, které prověřily místa, kde by se žena mohla pohybovat. Do současné doby se však pohřešovanou ženu vypátrat nepodařilo. Policisté po ní i nadále pátrají,“ informovala Miláčková s tím, že žádají občany, kteří mají informace o tom, kde by se žena v současné době mohla nacházet nebo pohybovat, aby se policistům přihlásili na lince tísňového volání 158.