Žena z Třebíče utrpěla šok, osahával ji neznámý muž

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Kriminalistům se podařilo rychle dopadnout muže, který se o uplynulém víkendu dopustil sexuálního útoku vůči mladé ženě. Čtyřiatřicetiletý muž čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu a do vězení může jít až na 10 let!

Muž zaútočil v neděli 18. srpna před 1.00 hodinou v noci v místě, kde v tu dobu probíhala kulturní akce. „Neznámý útočník ženu napadl, když se vzdálila do prostoru za prodejní stánek, kde zůstala osamocená. Zezadu ji držel a osahával. Napadená žena se aktivně bránila a snažila se muži vysmeknout, což se jí po chvíli vzhledem k intenzitě jejího odporu podařilo. Ze sevření muže se vyprostila a utekla. Pachatel poté lokalitu okamžitě opustil,“ popsala velmi nepříjemnou událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Vyděšená a značně rozrušená mladá žena požádala o pomoc náhodné lidi, kteří se v okolí v tu dobu nacházeli, a své kamarádky, které jí poskytly oporu a přivolaly policisty. „Na místo ihned vyjely policejní hlídky. Policisté napadené ženě zajistili bezpečí a zjistili veškeré dostupné informace k popisu pachatele, po kterém začali v lokalitě ihned pátrat,“ doplnila Kroutilová.

Hned v pondělí se kriminalistům podařilo útočníka vypátrat a dopadnout. „Muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že obviněný muž v minulosti nebyl soudně trestán.
„Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček.