Papučovým dnem začíná také na Vysočině Týden pro mobilní hospice

Jedna fotografie může být důležitou informací a může být i impulsem pro rozhodnutí využít péče mobilního hospice.

VYSOČINA, NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Dnes, v pondělí 7. října, začíná Týden pro mobilní hospice. Dnešek je zároveň Papučovým dnem, kdy si lidé po celém Česku berou papuče všude s sebou. Domácí hospic Vysočina, sídlící v Novém Městě na Moravě, připravil na středu 9. října Den paliativní péče a ve čtvrtek chystá Den otevřených dveří.

Dopolední program Dne paliativní péče bude v Novém Městě na Moravě patřit školám i zájemcům z řad veřejnosti. „Máme přislíbenou účast více než stovky žáků a studentů místních škol,“ uvedl tiskový mluvčí Domácího hospice Vysočiny Radek Tulis. Návštěvníci si vyzkouší mj. gerontooblek, ve kterém mohou zažít pocity nemohoucího člověka, na vlastní oči uvidí v akci canisterapii se psy, ale také novinku – robotické psy určené do péče právě např. ke starším a nemohoucím lidem.
Prostor bude i pro prezentaci a ochutnávky výživových preparátů. Hospic akci připravuje ve spolupráci s novoměstskou nemocnicí. Odpolední blok Dne paliativní péče bude patřit setkání odborníků.

Ve čtvrtek 10. října se v 9.00 hodin otevřou dveře do zázemí Domácího hospice Vysočina. „Zveme na prohlídku prostor a na kus řeči. Najdete nás na novoměstském Vratislavově náměstí 115 u prodejny Enpeka, a to až do 15.00 hodiny,“ doplnil Radek Tulis.

Na aktivity Týdne pro mobilní hospice později navážou i divadelní ochotníci, kteří odehrají v KD Nové Město na Moravě v neděli 20. října 2019 v 18:00 divadelní představení Dívka na koštěti. Výtěžek ze vstupného půjde ve prospěch Domácího hospice Vysočina na rozvoj dětské paliativní péče.

Co je Papučový den?

7. říjen je tzv. Papučový den – den, kdy si lidé v Česku berou papuče jako symbol domova všude s sebou, aby tak podpořili domácí hospicovou péči. Den, kdy je facebook a instagram zaplněný fotografiemi s hashtagem #papucovyden. V papučích můžete vidět celé školní třídy včetně kantorů, pracovní týmy v dílnách i kancelářích, jednotlivce i osobnosti sportovního, uměleckého nebo akademického světa.
Akci podporují veřejně známé osobnosti, svůj vzkaz poslala rychlobruslařská šampionka Martina Sáblíková nebo písničkář Jaroslav Hutka.
Zapojte se VY, přizvěte vaše kolegy, kamarády a všechny, kdo chtějí změnit povědomí o umírání v České republice. Upozorněte, společně s námi, na to, že umírat doma je možné a že existují služby, které nabízejí doprovod. Odborný i lidský.