Za vjezd do areálu havlíčkobrodské nemocnice nově zaplatíte

Za parkování v areálu havlíčkobrodské nemocnice nově zaplatíte. Foto ilustrační

HAVLÍČKŮV BROD – Od začátku tohoto týdne zaplatíte za parkování v areálu havlíčkobrodské nemocnice. Prvních 30 minut je zdarma, za další půl hodinu zaplatíte 20 korun a každá další započatá hodina vás vyjde na 30 korun.

„Nemocnice Havlíčkův Brod k tomuto systému přistoupila jako poslední nemocnice v Kraji Vysočina. Vedení nemocnice si od nového parkovacího systému slibuje zlepšení dopravní situace v areálu. Vjezd je umožněn pacientům na lístek, který si musí při vjezdu vzít a následně v automatu v hlavní lůžkové budově zaplatit parkovné,“ sdělila mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.
V areálu nemocnice zaparkuje 224 aut, parkoviště na Rozkošské ulici nabízí dalších 98 míst. Najdete ho ve směru na Perknov, na dohled od areálu Psychiatrické nemocnice. Tady je první hodina zdarma, druhá započatá hodina vyjde na 20 korun a za každou další započatou hodinu zaplatíte také 20 korun.
Pacienti s kartou ZTP a dárci krve mohou parkovat zdarma, musí jen předložit doklad, na základě kterého jim bude vydán výjezdový lístek na informačním centru v Emergency nemocnice.
Platební parkovací automat najdete na levé straně hned za vstupem do Emergency.