Školáci z Jihlavy budou mít delší letní prázdniny

Už za týden si děti užijí pololetní prázdniny. Žáci z Jihlavy se mohou těšit na letní prázdniny, budou je mít o dva dny delší. Foto ilustrační

JIHLAVA – Ředitelé všech jihlavských základních škol vyhlásili na pondělí 29. a úterý 30. června pro žáky tzv. ředitelské volno. „Podle jejich zkušeností rodiče využívají červencových státních svátků, plánují dovolené, a tak školy zůstávají poloprázdné. Navíc budou moci začít plánované opravy a rekonstrukce škol,“ vysvětlil mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

Příští týden čekají na děti pololetní prázdniny, které o jeden den prodlouží první únorový víkend. Školou povinné děti budou mít volno v pátek 31. ledna. Už teď se ale mohou školáci v Jihlavě začít těšit na léto. Hlavní prázdniny budou mít totiž o dva dny delší. Ředitelé základních škol v Jihlavě vyhlásili na pondělí a úterý 29. a 30. června pro všechny žáky tzv. ředitelské volno. „Stanovit volné dny jim umožňuje školský zákon, a to z organizačních důvodů,“ uvedl Tomáš Koukal z odboru školství jihlavského magistrátu s tím, že volno bude nejenom ve všech základních školách, ale fungovat už nebudou ani školní družiny a školní jídelny. O dvoudenním volnu navíc se rodiče a zákonní zástupci školáků dozví na schůzkách SRPDŠ a informace budou i na webech základních škol.