Richard Krajčo: K návratu mě přiměl pan režisér spolu s mojí ženou!

V novém dvoudílném seriálu České televize se vrací na obrazovky  Richard Krajčo v roli podplukovníka Tomáše Krásy. Je to policista z protikorupčního útvaru, který má silný smysl pro spravedlnost, ale nulový pud sebezáchovy. Toho se snaží využít jeho nadřízení, a tak se Tomáš stává figurkou ve hře o miliardy, kde nejsou žádná pravidla a mantinely. Jeho spoluhráčem je investigativní novinářka Simona. Její trumfy ale na výhru stačit nebudou, protože tady vítězí jen falešní hráči. Tomáš je tělem i duší rváč, je schopen a ochoten udělat cokoliv, aby odhalil aktéry v korupční kauze, a nezastaví ho ani fakt, že jedním z podezřelých je jeho tchán. 

Četl jste román Advokát od Václava Lásky podle kterého se seriál natáčel?

Nečetl. Dostal se ke mně až scénář pana režiséra Svobody.

 

Čím vás čím zaujal?

Jak bývá u Jiřího zvykem, byl hodně propletený, ale zároveň z něj bylo cítit, že má tah na branku.

V televizní a filmové tvorbě jste měl nějakou dobu pauzu.

 

Co vás přesvědčilo vrátit se zpět na obrazovky?

Pan režisér a moje žena Karin. Trochu na mě přes ni tlačil. Byla to na FAMU jeho žačka a oba byli přesvědčení, že bych se před kameru měl zase podívat. Společně se jim to nakonec povedlo. A přiznám se, že jsem rád. Byla to fajn práce.

 

Před pěti lety jste hrál kriminalistu Rosťu Bora v seriálu Vraždy v kruhu. Hodila se vám zkušenost z kriminálního žánru, nebo to teď bylo úplně jiné?

Myslím, že tohle je víc než detektivní příběh, spíše politický.  A moc inspirace z Vražd v kruhu bych zde nepoužil.

 

Za režií i scénářem je podepsán Jiří Svoboda. Byli scény dané, nebo jste scénář během natáčení upravovali?

Hodně jsme diskutovali o mé postavě a jejím vztahu k lidem okolo a tam i do scénáře zasahovali. Snažili jsme se z něj udělat takového zarputilého, ale obyčejně sympatického chlapíka.

 

Jaké pocity ve vás příběh vyvolává? 

Jde o fiktivní thriller, přesto nejsou podobné případy vyloučeny ani ve skutečnosti.Zase mě to usvědčilo v tom, že politika je opravdu jiná hra, je to prostě „Vysoká hra“. Zobeme drobky ze stolu, které tam napadají z jakéhosi krajíce, který ani nevidíme. Natož abychom tušili, jak vypadá celý bochník.