Reakce na opatření ministerstva: na Vysočině se ruší koncerty, další kulturní akce i pracovní setkání

VYSOČINA – Opatření ministerstva zdravotnictví omezuje pořádání akcí s účastí nad 100 osob. Zákaz platí od úterý 10. března od 18.00 hodiny. Ihned po dopoledním oznámení, situaci začala řešit městská kulturní střediska, města, obce i samotný Kraj Vysočina, který ruší hned několik větších a už zorganizovaných akcí.

„Horácké divadlo Jihlava ruší veškeré produkce do konce tohoto týdne, stejně jako Přehlídku divadelního dokumentu,“ informovala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová a přidala přehled dalších akcí, které se vzhledem k novému ministerskému opatření neuskuteční. Nebude narozeninový karneval Kraje Vysočina v Lípě v neděli 15. března, ruší se setkání krajské rady s podnikateli (16. března), se starosty obcí (23. března), neuskuteční se ani slavnostní vyhlášení Učitel Vysočiny ve čtvrtek 26. března, neproběhne soutěž pro žáky základních škol z celé Vysočiny Poznej Vysočinu a z krajského kalendáře akcí zmizel také Ples rodinných pasů (28. března) a nakonec také Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost v pondělí 6. dubna. „Ceny pro učitele stejně jako cena společensky odpovědných organizací předáme individuálně,“ uvedla Jitka Svatošová.

Někdo akce ruší, jiný vyčkává

Například Kulturní zařízení ve Světlé nad Sázavou už zrušilo představení Cavewoman, které bylo v plánu na středu 11. března. Jak se lidé dočtou na webu, vstupenky zůstávají v platnosti a termín představení se přesouvá na 25. listopadu. „Pokud lidem nevyhovuje přesunutý termín, v Infocentru po předložení vstupenky vrátí vstupné,“ píší na webu.

„Kvůli nařízení vlády o zákazu akcí nad 100 osob zatím žádné akce nerušíme! Nejbližší akcí je 20. března koncert CITRON + SYMFOBIA, jehož konání bude závislé na aktuální situaci. V případě jeho zrušení, bez náhrady, budeme vracet vstupné v plné výši,“ reagoval na dotaz redakce, jak se k dnešní novince staví, ředitel Kulturního domu Ostrov v Havlíčkov Brodě Antonín Axman.