Vysoká škola v Jihlavě pozastavuje kurzy Univerzity třetího věku

VŠPJ kvůli koronaviru pozastavuje Univerzitu třetího věku. Foto: VŠPJ

JIHLAVA – Kvůli koronaviru platí od úterý 10. března v celé ČR zákaz návštěv pacientů na lůžkových oddělení nemocnic a také v domovech pro seniory. Bezpečnostní rada Kraje Vysočina přitom zakázala návštěvy v krajských nemocnicích už k pondělku 9. března. Na aktuální situaci reagují i vysoké školy. Ta jediná na Vysočině – Vysoká polytechnická škola Jihlava pozastavuje kurzy Univerzity třetího věku.

„Na základě rozhodnutí k mimořádným opatřením při nebezpečí vzniku epidemie zaslaného naší vysoké škole z Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina rektor VŠPJ, profesor Václav Báča, pozastavuje kurzy Univerzity třetího věku na Vysoké škole polytechnické Jihlava i na odloučených pracovištích, a to až do 20. března,“ informovala Magdalena Martini z VŠPJ.

VŠPJ tak ruší i přednášky spojené s Univerzitou třetího věku. Například odkládá avizovanou přednášku historika a popularizátora genetické genealogie Martina Kotačky, který měl přednášet na téma Genetika – pomocník genealoga 21. století. Setkání se mělo uskutečnit v úterý 17. března od 16.00 hodin v aule VŠPJ a mělo být přístupné zdarma i zájemcům z řad veřejnosti.