Strážnou ulicí za Černým mostem se řidiči projedou už v červenci

Rekonstrukce Strážné má být hotová do konce června. Foto: Libor Blažek

HAVLÍČKŮV BROD – Práce na rekonstrukci ulice Strážná v Havlíčkově Brodě se blíží do finále. Město jako investor stavby předpokládalo teplou zimu, rekonstrukci během zimy nepřerušilo a protože se s opravami pokračovalo od ledna, hotovo by mělo být na začátku července.

Práce v ulici Strážná se ani přes zimu nezastavily. Foto: Libor Blažek

Práce v ulici Strážná jsou poslední etapou kompletní modernizace ulic Sekaninova, Waldhauserova a Strážná za celkových 36 milionů korun bez daně. Celých 25 milionů platí město a dalších 11 milionů je podíl společnosti Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, která zajišťuje novou síť, vodovodní řády, přípojky a kanalizaci.
„Provádíme kompletní rekonstrukci povrchu komunikace, budou zde nové chodníky, parkovací stání, veřejné osvětlení i zeleň,“ uvedl místostarosta Libor Honzárek s tím, že do tří měsíců by práce měly skončit a v červenci by se po aktuálně opravovaném úseky měli projet první řidiči.

Práce v lokalitě za Černým mostem, jak Havlíčkobrodští ulice nazývají, navazují na rekonstrukci staré Jihlavské ulice. Také další ulice jsou v této oblasti v havarijním stavu. Opravu by potřebovala ulice Nad Tratí i vedlejší ulice Zrzavého. „Nechci předjímat, vše záleží na investičních možnostech města, respektive na rozpočtovém určení daní, tedy částce, kterou od státu do rozpočtu města dostaneme na příští období,“ nechal se slyšet místostarosta Libor Honzárek.