Srazil cyklistu a z místa nehody v Přibyslavi ujel

Havlíčkobrodští policisté dopadli řidiče, který srazil cyklistu, nepomohl mu a z místa nehody ujel. Foto ilustrační/Tomáš Branda

PŘIBYSLAV – Havlíčkobrodští policisté velmi rychle vypátrali řidiče, který v úterý 28. dubna v ulici Havlíčkova v Přibyslavi před 5.00 hodinou ranní srazil cyklistu a od vážně zraněného cyklisty ujel. Pětatřicetiletý šofér z Havlíčkobrodska čelí obvinění ze spáchání dvou trestných činů a hrozí mu až pětileté vězení.

Cyklista projížděl po ulici ve směru od centra a za ním jelo ve stejném směru auto, které cyklistu srazilo, a ten spadl do příkopu. Jenže řidič po nehodě nezastavil, vážně zraněnému cyklistovi neposkytl pomoc a odjel, aniž by nehodu nahlásil. „Jednapadesátiletému cyklistovi pomohla náhodná osoba, která přivolala také zdravotnickou záchrannou službu. Muž byl s podezřením na těžké zranění transportován do brněnské nemocnice,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté po oznámení okolností okamžitě vyjeli na místo, u cyklisty vyloučili alkohol v dechu a začali pátrat po řidiči, což se jim velmi rychle podařilo. Podezřelého muže policisté dopadli hned ten den po poledni a zajistili také vozidlo, se kterým jel. „Pětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska byl obviněn z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ řekl František Šteidl, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž ještě nebyl soudně trestaný a svého činu litoval, stíhaný je na svobodě a kriminalisté případ dál vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal vedoucí havlíčkobrodských kriminalistů.