Krajští záchranáři vyhlásili soutěž: za básničku pozvou na speciální exkurzi

Stačí vymyslet originální básničku a vyhrát speciální exkurzi na základnu krajských záchranářů. Foto: ZZS Kraje Vysočina

VYSOČINA, JIHLAVA – Vzhledem k celé řadě stále platných opatření proti šíření nemoci Covid-19 krajští záchranáři zrušili oslavu Dne dětí. Aby však dětem akci vynahradili, připravili soutěž a pro jejího vítěze exkluzivní návštěvu výjezdové základny v Jihlavě. Co pro vítězství musí děti udělat? Stačí vymyslet básničku.

Soutěž je určená dětem všech věkových kategorií, které mají rády sanitky nebo je fascinuje práce záchranářů a rády by navštívily základnu a zjistily, jak to na ní funguje. „Stačí vymyslet básničku na téma Záchranka a poslat ji nejpozději do neděle 31. května na email janacek@zzsvysocina.cz. Délku básničky necháme na jejích tvůrcích, musí ale obsahovat námi určená slova,“ vysvětluje mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček. Jedná se o slova: SANITKA”, “HOUKAČKA”, “155”, “SRDÍČKO” a “POMOC”.

V pondělí 1. června na Mezinárodní den dětí vylosují na záchrance výherkyni nebo výherce, kterého nechají nakouknout do míst, kam se oko běžného člověka za normálních okolností nepodívá. „Vítězi ukážeme, jak to vypadá na zdravotnickém operačním středisku, provedeme ho nebo ji po celém areálu, prohlédne si všechna zásahová vozidla a stavíme se spolu i do hangáru, kde sídlí Kryštof 12 – vrtulník letecké záchranné služby,“ prozradil Petr Janáček a zároveň dodal, že pro vítězku nebo vítěze připravují ještě jedno překvapení.