Viktor Tauš a jeho Filmy Naživo startují!

Nenechte si ujít unikátní divadelně filmový projekt na celé léto ve kterém herci hrají, kamera je snímá, divák v kině se dívá, všichni sdílejí příběh v reálném čase. To je princip projektu Viktora Tauše Filmy naživo, určeného speciálně pro letní programy kin. 

V rámci léta budou moci diváci v kinech zhlédnout pět různých představení inscenovaných mimo divadla, v exteriérech, které dodávají obsahu známých divadelních her nový kontext. Každý Film Naživo bude natáčen v jediném živoucím záběru, který autorsky vstupuje do intimního prostoru herců nebo se naopak zaměřuje na svět kolem nich.

Prakticky to bude vypadat tak, že divák v kině se bude dívat na to, jak herci v reálném čase hrají a vše snímá kamera. „Inspirací nám je série živých filmů Amerikánka v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou, kterou jsme takto natáčeli a streamovali v čase nouzového stavu. V létě zrušených festivalů a paralyzované kinodistribuce je Film Naživo manifestem schopnosti vyprávět příběhy v souladu s životní realitou našeho světa a světa našich diváků,“ říká k projektu jeho autor Viktor Tauš.

Přehled Filmů naživo, začátek projekce vždy ve 21:00

  1. 7. 2020 La Putyka: Kaleidoscope
  2. 7. 2020 Losers Cirque Company: Vzduchem
  3. 8. 2020 Heaven’s Gate: Amerikánka
  4. 8. 2020 Vosto5: Pérák
  5. 9. 2020 Divadlo Na zábradlí: Tajný agent