Osmnáctiletý mladík se utopil v rybníce Kuchyňka

Tragická událost hned na začátku prázdnin. V Kuchyňce se utopil 18letý mladík. Foto: Václav Kheck

TŘEBÍČ – Tragicky skončilo pátrání hasičů a policejních potápěčů po 18letém mladíkovi, který se šel v neděli 5. července s kamarádem koupat do rybníka Kuchyňka v Třebíči. Kolem 18.30 bylo vyhlášeno pátrání a krátce před 23.00 hodinou přišla smutná zpráva.

„Policejní potápěči nalezli tělo utonulého mladíka, bohužel bez známek života,“ informovala ještě před půlnocí krajská policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že na místo byl vyslán krizový intervent krajských policistů, aby poskytl psychologickou pomoc rodině utonulého mladíka.
Na břehu zůstaly osobní věci mladíka, proto ho jeho kamarád začal hledat, a když byl neúspěšný, obrátil se na policejní linku 158. Rybník od 19.00 hodiny prohledávali profesionální hasiči na člunech a také policejní potápěči. „K prohledání širšího terénu kolem rybníka byli na místo vysláni také policejní psovodovi a v místě pátrali policisté z obvodního oddělení Třebíč,“ dodala Dana Čírtková. Všechny další okolnosti tragické události teď šetří třebíčští policisté.

Pátrání po mladíkovi, jak ho na fotografiích zachytil Václav Kheck