Další napadení agresivního cizince, po Třebíči tentokrát v Jihlavě

Útok taky mohl skončit smrtí. Napadený měl štěstí, že vyvázl "jen" s otřesem mozku. Foto ilustrační/Pixabay

JIHLAVA – Obvinění ze spáchání tří trestných činů čelí cizinec, který v polovině minulého týdne v Jihlavě napadl a vážně zranil muže. Konflikt agresivní cizinec vyprovokoval, vyhrožoval použitím větve a dlaždice v jeho dosahu, a když napadený muž upadl, opakovaně dupl na jeho hlavu. Zraněný muž skončil v nemocnici. Cizinec už je ve vazbě a hrozí mu až deset let za mřížemi.

K případu došlo v prostoru u ubytovacího zařízení, kde bylo ve večerních hodinách na pozemku před domem několik lidí. Mezi nimi také pětatřicetiletý cizinec, který byl pod vlivem alkoholu. „Opilý muž se choval agresivně a slovně začal napadat jednoho z přítomných mužů. Mezi muži došlo k rozepři, během níž vzal cizinec větev a poté ještě dlaždici, které v obou případech zdvihl nad hlavu směrem k druhému muži, takto mu vyhrožoval,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Jenže tím případ neskončil. Nakonec slovní napadání přerostlo ve fyzický útok, a když napadený muž upadl na zem, útočník mu opakovaně dupl na hlavu. „Pokračování útoku zabránil další přítomný, svědci přivolali pomoc a násilník z místa utekl,“ doplnila Jana Kroutilová.

Cizinec začal opět se slovním napadáním, které rychle přerostlo ve fyzický útok. Do druhého muže silně strčil, ten upadl, a když zůstal po pádu ležet na zemi, cizinec opakovaně dupl směrem na jeho hlavu. Pokračování útoku zabránil další přítomný, svědci přivolali pomoc a násilník z místa utekl.

Zraněného šedesátiletého muže odvezla záchranka do nemocnice, kde ho hospitalizovali. Utrpěl mimo jiné otřes mozku a v nemocnici musel několik dní zůstat a jeho zranění si vyžádá následnou léčbu.
Podezřelého muže policisté vypátrali v ubytovacím zařízení, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Násilník skončil na záchytce, po vystřízlivění putoval do policejní cely a po rozhodnutí soudu nakonec do vazby.
Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého cizince. „Pětatřicetiletý muž byl obviněn z pokusu zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví, dále přečinu nebezpečného vyhrožování spáchaného se zbraní a přečinu výtržnictví,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.
„Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů.

Podobně závažný případ řeší kriminalisté v Třebíči. Přečtěte si článek Muž zaútočil na svého kolegu v areálu jedné z třebíčských firem, napadený skončil v nemocnici.