Trojanovi při natáčení „humoresek“ táhlo pod sukně!

Četnické humoresky - Medovina

Seriál Četnické humoresky zřejmě diváky hned tak neomrzí. Natočen je v období první republiky v prostředí brněnské četnické pátrací stanice, což byla předchůdkyně dnešní kriminální služby. Všichni aktéři, včetně těch čtyřnohých, řeší vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. Jednou z hlavních postav je oblíbený herec Ivan Trojan, který hraje štábního strážmistra Bedřicha Jarého.

Jak vzpomínáte na natáčení Četnických humoresek pod vedením režiséra Moskalyka?

Vzpomínám, že bylo velice náročné. Protože se točilo v Brně a já musel hodně dojíždět do Prahy na představení v divadle. U natáčení bylo ale velice příjemné, jakou důvěru a možnost improvizace nám režisér Moskalyk dal.

Vztah k četníkům jste prý získal už přes dědečka?

Je to pravda. Část svého života prožil jako četník, ale to jsem se dozvěděl až od svého otce. S dědečkem jsme se o jeho práci nikdy nebavili. Byl bych rád, kdyby ze seriálu lidé poznali, že četníci byli sorta lidí, kteří měli etickou a morální hodnotu a svou práci chtěli vykonávat dobře. Byla pro ně posláním. O to se snažím i ve své roli.

Čím vás seriál zaujal?

Je napsaný podle případů, které se skutečně staly ve třicátých letech, a atmosféra první republiky je mi sympatická. Navíc v každém díle se řeší jeden případ vážný a jeden méně vážný. Smutek nad tragickým osudem se prolíná s humorem a to je žánr, který mám rád.

Byl pro vás některý díl výjimečný?

V jednom dílu v první sérii jsem hrál nejen četníka, ale zároveň i volavku – ženu, kterou můj nadřízený Karel Arazím nastraží na násilníka dívek a žen. A tak jsem si vyzkoušel být ženou v elegantním kostýmku a dost mě to bavilo. Jen jsem na vlastní kůži zjistil, že v ženských šatech je docela zima a táhne nejenom na…

Co pro vás bylo při natáčení seriálu nejobtížnější?

Asi nejhorší bylo to dojíždění do Brna. Brněnskou dálnici jsem v jednu chvíli už nemohl ani vidět. Naštěstí se na Četnických humoreskách sešli lidé, se kterými bylo většinou příjemné pracovat, takže se to pěkně vyvážilo.

Zdroj ČT