Třebíčští baseballisté slaví úspěch, postupují na mistrovství ČR

O dobrou obranu a vynikající nadhoz se mohl opřít baseballový tým starších žáků Třebíče na kvalifikačním turnaji pro mistrovství ČR. Většinu utkání s Olympií Blansko úspěšně odházel Jakub Kliner. Foto: Tomáš Kliner

TŘEBÍČ – Hned dva mládežnické týmy baseballistů Třebíč Nuclears o víkendu úspěšně prošly kvalifikačními turnaji a vybojovaly si účast na mistrovství České republiky. Starší žáci do 11 let vedení trenérem Pavlem Jozkem svoji kvalifikační skupinu Na Hvězdě v Třebíči vyhráli a kadeti do 15 let pod vedením Jana Gregora vybojovali v Brně druhou postupovou příčku za domácími Hrochy.

Republikový šampionát bude hrát celkem osm týmů a přímý postup na něj mají zajištěný vítězové regionálních soutěží. Další účastníky určují právě výsledky v kvalifikačních turnajích, kde z každé skupiny postupují dva nejlepší.

Kadeti potřebovali v kvalifikaci pro postup porazit alespoň jednoho z dvojice silných soupeřů Arrows Ostrava, Hroši Brno. A hned v úvodním duelu proti Ostravě se jim to podařilo, když tým Arrows zdolali v nastavené směně 9:8. S Hrochy pak sice prohráli 6:8, ale závěrečné vítězství 20:2 nad brněnskou Technikou jim zajistilo druhé místo a tím i postup na mistrovství České republiky.

Tým starších žáků do 11 let klubu Třebíč Nuclears vybojoval pod vedením trenéra Pavla Jozka vítězství v kvalifikačním turnaji a postoupil na baseballové mistrovství České republiky.
Foto: Tomáš Kliner

Jednu z kvalifikačních skupin v kategorii starších žáků do 11 let hostil baseballový areál Na Hvězdě v Třebíči. Domácí Nuclears tady na úvod zdolali Ježky Jihlava 9:8. S Draky Brno sice prohráli 6:8, ale ze všech zbývajících utkání už vyšli vítězně. Blansko porazili 9:0, Frýdek-Místek 7:1 a Techniku Brno 9:2. O celkovém prvenství Třebíče, druhém místu Draků Brno a třetí příčce Olympie Blansko rozhodla při shodném počtu čtyř vítězství celková bilance ze vzájemných zápasů těchto soupeřů.

„Celý víkend se náš tým mohl opřít o dobrou obranu a především o vynikající nadhoz. Dokonce si Kristýna Kuchaříková, Jakub Kliner a Daniel Dobeš připsali ERA 0,00 a Daniel Dobeš navíc osm strike outů, což byl nejlepší výsledek z obou kvalifikací. Už nyní se hráči těší na soupeře na mistrovství ČR,“ pochvaloval si po turnaji výkony svých svěřenců trenér starších žáků Pavel Jozek.

Oba třebíčské týmy se tak už v klidu mohou připravovat na finálový turnaj republikového mistrovství. Šampionát kadetů do 15 let bude hostit od 25. do 27. září Eagles Praha. Ve stejném termínu budou o medaile bojovat také starší žáci do 11 let. Jejich mistrovství se odehraje v areálu týmu Hroši Brno.