Agresivní muž, který kradl v jihlavské prodejně, skončil za mřížemi

Vyděšené prodavačky přivolaly policisty, kteří agresora během pár minut dopadli. Foto ilustrační

JIHLAVA – Když prodavačky ve čtvrtek 20. srpna odhalily, že 29letý muž v obchodě s drogerií krade a chtěly ho zastavit, setkaly se s agresí, kterou muž použil, aby se dostal přes uzavřené dveře a mohl utéct. Jihlavští policisté však zasáhli, muže rychle vypátrali a ten skončil s pouty na rukou. Vzhledem k tomu, že jde o recidivistu, hrozí mu, že za mřížemi skončí od dvou do deseti let.

„Jednalo se o recidivistu s trestní minulostí. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. Devětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání dvou násilných trestných činů a byl vzat do vazby,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Rychlý sled událostí začal, když do obchodu s drogistickým zbožím nedaleko centra města přišel před polednem muž a do tašky si začal nenápadně ukládat různé zboží jako deodoranty a sprchové gely, za které neměl v úmyslu zaplatit. Jeho podezřelé chování ale neuniklo pozornosti prodavaček. Když chtěl muž z obchodu odejít, snažily se mu v tom ženy zabránit. Muž se ale odcizených věcí nehodlal dobrovolně vzdát, tašku, kterou jedna z žen uchopila, se jí snažil vytrhnout, choval se značně agresivně, zaměstnankyně obchodu fyzicky napadal, zvýšenou agresivitu vyvíjel na překonání automatického uzavření dveří a dostat ven se snažil za použití násilí. To se mu nakonec podařilo, překonal zajištění dveří a utekl. Zboží v prodejně zůstalo.

„Vyděšené zaměstnankyně prodejny přivolaly policii. Ani jedna z žen neutrpěla zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření,“ uvedla Jana Kroutilová. Během několika minut podezřelého muže vypátral policejní psovod v nedaleké ulici Křížová, a tak agresor skončil v policejní cele.

„Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a dále zločinu vydírání spáchaného na svědkovi,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že obviněný muž byl v minulosti opakovaně odsouzený a za majetkovou trestnou činnost si uložený trest odpykal i ve věznici. Proto teď skončil ve vazbě a případ kriminalisté dále vyšetřují.