Muž, který přepadl manžele, skončil vzápětí ve vazbě

Ilustrační foto: T. Branda.

 

LEDEČ NAD SÁZAVOU – Kriminalistům se podařilo dopadnout muže, který na konci srpna přepadl a oloupil manžele v Ledči nad Sázavou. Dnes o tom informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Muže vypátrali a zadrželi na začátku září na Kutnohorsku.

Pachatel si manžele vytipoval poslední srpnový pátek kolem jedné hodiny ráno na ulici Komenského. „Obviněný muž začal slovně obtěžovat ženu, která zde šla se svým manželem. Ten volal na tísňovou linku a v tom okamžiku ho sedmadvacetiletý muž fyzicky napadl, povalil na zem a požadoval vydání peněz. Ten mu peníze odmítl vydat,“ informovala Stanislava Rázlová.

Při potyčce vypadl napadenému muži z ruky mobil, útočník jej sebral a hodil s ním o zem. Poté se rozběhl pryč. Vzápětí si to však rozmyslel a vracel se zpátky. Manželé se dali na útěk. Pachatel je dostihl, vrhl se na muže a znovu chtěl peníze. Manželé dostali strach, a tak mu nakonec dali asi tisíc korun. Další škoda, tentokrát v hodnotě dva tisíce korun, vznikla rozbitím mobilu. Muž ani žena neutrpěli zranění, které by vyžadovalo návštěvu lékaře.

Policisté začali po pachateli ihned pátrat. Podezřelého zadrželi v úterý 1. září dopoledne. „Sedmadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality František Šteidl.

Kriminalisté zjistili, že obviněný muž byl již šestkrát soudně trestaný, a to zejména za majetkovou trestnou činnost. Soud vzal muže do vazby, kam ho policisté eskortovali. Kriminalisté případ dále vyšetřují.